Kabaret Starszych Panów

Jednym z najpowszechniejszych rodzajów kabaretów, który rozpowszechnił ten rodzaj sztuki w naszym kraju okazał się niewątpliwie bijący rekordy popularności Kabaret Starszych Panów. To autorska formacja założona przez kultową postać polskiego kabaretu, czyli Jeremiego Przybora oraz Jerzego Wasowskiego.
Ten tytuł o którym wspominamy powyżej odnosi się do rozlicznych programów telewizyjnych, jakie miały ten sam tytuł co nazwa kabaretu i stanowiły cykl rozlicznych programów proponowanych odbiorcom między 1958 a 1966 rokiem. Dokładniej rzecz biorąc, pierwszy program Kabaretu Starszych Panów został wyemitowany 16 października 1958 roku, zaś ostatni 22 lipca 1966.

Oczywiście emisji kabaretowych projekcji podjęła się wówczas Telewizja Polska. Formacja stała się na tyle popularna wśród odbiorców, że zarówno Przybora jak i Wasowski byli artystami kultowymi w naszym kraju, co nastąpiło między pięćdziesiątymi a sześćdziesiątymi latami dwudziestego wieku. Kabaretowe założenie formacji oparte było na tym, że poza tytułowymi starszymi panami, pojawiali się też zapraszani do poszczególnych odcinków goście, niezależni i niezwiązani z kabaretem. Mowa między innymi o Barbarze Krafftównie, Mieczysławie Czechowiczu, Wiesławie Michnikowskim, Krystynie Sienkiewicz, Aleksandrze Śląskiej, Kalinie Jędrusik, Wiesławie Gołasie, Irenie Kwiatkowskiej, Bohdanie Łazuce, Zdzisławie Leśniaku, Bronisławie Pawliku, Jaremie Stępowskim czy Edwardzie Dziewońskim i Czesławie Roszkowskim.
Każdy program omawianego kabaretu nadawany był na żywo i to stanowiło dla widzów największe zainteresowanie i najlepsze wrażenia.
Napisane przez: