Czy kabaret zawsze wyglądał tak jak współcześnie? Co bawiło naszych rodaków kiedyś? Czy tematyka dawnych i współczesnych wystąpień satyrycznych w swych charakterach została jakkolwiek przeobrażona? Dowiesz się o tym, czytając poniższe akapity. Zachęcamy do zaznajomienia się z naszym tekstem poświęconym pojęciu kabaret oraz jego charakterystyce pod kątem czysto teoretycznym.
Jako kabaret określa się specyficzną formę sztuki o charakterze widowiskowy, jaka oparta jest na ironii oraz satyrze i kpinie. W zakresie sztuk kabaretowych wydziela się zaś paroosobowe formacje artystyczne oraz stałe grupy. Pierwsze kabarety z prawdziwego zdarzenia zaczęły powstawać we Francji, z kolei z czasem rozpowszechniły się w różnych innych częściach Europy, w tym dotarły też do Polski. Kabaret o którym mowa jako w kontekście artystycznego przekazu, to ekspresja sztuki wyrażona w postaci wymownych skeczy mających bawić, ale też niosących ze sobą jakiś podtekst. Grup kabaretowych było mnóstwo, z kolei wiele z nich miało mieszane składy, zmieniające się na przestrzeni wielu lat prowadzonej działalności.
Warto wspomnieć, że najpierw kabarety, zwłaszcza te typowo francuskie, nie stanowiły sztuki teatralnej, ale były klasycznym występem artystów, które przeważnie odbywały się w nocy. Lokal w jakim miały być odgrywane scenki zwane skeczami kabaretowymi otwarty został po raz pierwszy w dniu 18 listopada 1881 roku i znajdował się on na obszarze Paryża, a ściślej był to obiekt usytuowany przy ulicy Boulevard Rouchechouart.
Napisane przez: