Warszawska pogoń za urodą

Kiedy w 2013 roku podjęto próbę wybrania najbardziej urodziwego miasta w Polsce – a właściwie najbardziej urodziwych mieszkanek – wywołało to falę sprzeciwu ze strony psychologów i socjologów. Twierdzili oni, że taki ranking szkodzi zamiast pomagać, ponieważ może być przyczyną wpadania przez kobiety w kompleksy. Zmieniono więc formułę zestawienia i zamiast wyboru najładniejszych mieszkanek sprawdzano… jak często korzystają z salonów kosmetycznych.

Wyniki zestawienia

Chociaż ogólne wyniki były bardzo proste do przewidzenia – czołowe miejsce zajmowała Warszawa – ranking był dodatkowym potwierdzeniem faktu, że o swoją urodzę najczęściej i zdecydowanie najlepiej dbają mieszkanki większych miast. Powodem jest przede wszystkim większa świadomość korzyści oraz możliwości, jakie daje wizyta w salonie – można tam nie tylko zadbać o makijaż, zrobić pedicure albo manicure, ale również zająć się depilacją ciała czy skorzystać z usług masażystek.
Stworzony ranking pokazał również, że z usług, jakie świadczy kosmetyczka Warszawa [swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html], korzystają najczęściej panie w średnim wieku, pracujące i zamężne, a najczęstszym powodem korzystania z pomocy kosmetyczki jest brak czasu, aby zająć się tym samemu. Panie wskazują również, że chodzą do salonów i gabinetów, by chwilę odpocząć i się zrelaksować – tutaj wymieniane były też profesjonalne gabinety odnowy biologicznej, w tym również SPA.

Warszawianki więcej wymagającym

Co ciekawe, stworzone dwa lata temu zestawienie przyniosło jeszcze jeden warty zastanowienia wniosek. Wymagania warszawianek były zdecydowanie większe niż pań z innych miast Polski: oczekiwały dostępu do depilacji laserowej, a nie tylko gorącym woskiem, chciały być obsługiwane przez wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem, a wykorzystywany sprzęt powinien być możliwie najnowszy. Dla porównania poznanianki bardziej ceniły sobie koszt usługi, niż jakość stosowanego przez salon kosmetyczny sprzętu. Wniosek ten pokazuje, że rośnie świadomość Polek w zakresie usług kosmetycznych, z których korzystają – nie zadowalamy się już usługą pierwszą z brzegu – w salonie zlokalizowanym najbliżej lub najtańszym, ale coraz częściej szukamy takiej, która spełnia wszystkie nasze wymagania. I to nawet wtedy, gdy wymaga to od nas większego zaangażowania i konieczności długiego dojazdu do takiego gabinetu.

6 comments

  1. Drogie i zbyteczne. Można samemu zając się sobą. Czasem efekt wizyty u kosmetyczki jest odwrotny do oczekiwanego.

  2. Ale nie wykonasz wszystkich zabiegów w domu. Nie masz szans… A żeby efekty były dobre, trzeba po prostu chodzić do wykwalifikowanej kosmetyczki, która wie co robi.

  3. Zgadzam się z tym, co napisała Monika. Nie każdy zabieg można wykonać w domu, bo czasami to nawet niebezpieczne. A żeby efekty zabiegów wykonywanych w salonie były zadowalające, trzeba korzystać z usług profesjonalistek. Proste.

  4. Macie rację dziewczyny. Wizyta u kosmetyczki od czasu do czasu na pewno nie zrujnuje nikogo finansowo, a przynajmniej ma się pewność, że dany zabieg zostanie wykonany prawidłowo.

  5. Jasne, że tak. Oszczędzanie na kosmetyczce jest bez sensu. Przecież każdy chce wyglądać dobrze, więc wizyta w salonie od czasu do czasu jest koniecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>