Mikrodermabrazja – rewelacyjny zabieg na cerę

Wiele kobiet wraz z upływającym czasem, skarży się na to, że ich cera przestaje być jędrna i sprężysta, a na twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek. Procesy starzenia są nieodwracalne i co gorsza nieuniknione – taka już kolej rzeczy, że im człowiek jest starszy tym jego organizm zatraca umiejętność produkcji kolagenu, czyli związku który głównie odpowiedzialny jest za sprężystość naskórka.

Na szczęście dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i kosmetologii, można choć trochę próbować oszukać upływający czas i nieco skorygować ślady jakie odciska on na twarzy. Jednym z najpopularniejszych zabiegów, jakie można zakwalifikować do grona odmładzających jest mikrodermabrazja. Zabieg ten wykonywany jest w większości gabinetów kosmetycznych, nawet w niewielkich miasteczkach. W Mielcu bez trudu można znaleźć takie miejsce – wystarczy w przeglądarkę internetową wpisać frazę “kosmetyczka Mielec” lub wejść na swiaturody.com.

Na czym polega mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem na poprawę kondycji naskórka. Wykonywany jest on mechanicznie przy użyciu specjalnych urządzeń. Wybierając salon kosmetyczny na zabieg, warto zwrócić uwagę na to, czy jego pracownicy posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich umiejętności.

Podczas zabiegu w kontrolowany sposób ścierane są kolejne warstwy naskórka. Dzięki takiej pielęgnacji można osiągnąć między innymi: dotlenienie skóry, poprawę jej kolorytu, zmniejszenie widoczności przebarwień, blizn oraz zmarszczek, a także widoczne gołym okiem odżywienie naskórka.

Istnieje kilka rodzajów tego zabiegu. Najmłodszym z nich, a zarazem najbardziej popularnym jest mikrodermabrazja diamentowa. Poza tym można wybrać również mikrodermabrazję korundową czy tlenową. Ta ostatnia jest zdecydowanie najdelikatniejsza i nadaje się dla osób z wrażliwym naskórkiem. Wybierając się na zabieg mikrodermabrazji warto pamiętać o tym, że nie dla każdego jest on zalecany. Wizyt u kosmetyczki powinny unikać zwłaszcza osoby cierpiące na łuszczycę, choroby bakteryjne i wirusowe, i ci którzy stosują leki przeciwzakrzepowe. Warto też pamiętać o tym, że jednorazowy zabieg mikrodermabrazji może nie przynieść od razu oczekiwanych rezultatów. Jak praktycznie w każdej dziedzinie kosmetologii, na efekty w postaci poprawy kondycji skóry, trzeba nieco poczekać – najważniejsza jest cierpliwość oraz regularność wykonywanych zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>