Czy warto wykonać depilację laserową?

Depilacja laserowa to zabieg, z którego korzysta coraz więcej ludzi, a zwłaszcza kobiet. Nie brakuje jednak przeciwników takich zabiegów, którzy uważają, że usuwanie w ten sposób zbędnego owłosienia to złe rozwiązanie. Warto zatem zastanowić się nad tym, która grupa ma rację.
Na początku należy zwrócić uwagi na zalety depilacji laserowej, a zatem na przyczyny, dla których korzysta z niej tak wiele osób. Niewątpliwie na pierwszym miejscu powinniśmy wymienić trwałość uzyskanych efektów. W przypadku pozostałych metod depilacji konieczne jest częste powtarzanie zabiegu. Usuwając włoski maszynką musimy liczyć się z tym, że pojawią się z powrotem już za kilka dni. Trochę dłużej gładką skórą można cieszyć się na przykład w przypadku depilacji woskiem, ale po kilku tygodniach włoski i tak powrócą. Depilacja laserowa pozwala na trwałe zniszczenie cebulek włosowych, co oznacza, że można zapomnieć o ich odrastaniu. Kolejna zaleta depilacji laserowej to brak bólu w trakcie zabiegu. Ból pojawia się na przykład podczas depilacji laserem lub woskiem i dla wielu osób jest przyczyna rezygnacji z tych metod usuwania owłosienia.
Przeciwnicy depilacji laserowej mówią przede wszystkim o tym, że jest to zabieg niebezpieczny, który może stać się przyczyną poparzeń i przebarwień skórnych. Na szczęście nie jest to prawda, ponieważ prawidłowo wykonany zabieg nie doprowadzi do poparzenia, a ryzyko przebarwień jest bardzo małe i dotyczy głównie osób o ciemnej karnacji lub stosujących leki fotouczulające oraz ludzi, którzy przed zabiegiem opalali się. Warto jednak pamiętać o tym, że bezpieczeństwo zależy od tego, jaki salon kosmetyczny się wybierze. To dlatego wiele osób wyjeżdża do większych miast, gdzie działają dobre, sprawdzone salony. Dużą popularnością cieszy się na przykład depilacja laserowa Katowice.
Przeciwnicy zwracają także uwagę na wysoki koszt depilacji laserowej. Rzeczywiście, nie jest to najtańszy zabieg, ale z pewnością warty swojej ceny. To jedyny sposób na to, aby móc cieszyć się gładką skórą bez potrzeby ciągłego powtarzania czasochłonnych, a czasem także bolesnych zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>